Jury

iOS

Marcin Zaremba

Członek zarządu i współwłaściciel Senfino, software house’u skupionego na dostarczaniu dobrych produktów mobilnych. Wcześniej Head of Mobile Products w Grupie o2 i Head of Business w agencji Lovemobile (Grupa o2). Współzakładał magazyn Proseed, współorganizował Aulę Polskę, był zaangażowany przy powstawaniu App Academy jako organizator i wykładowca.

Paweł Lipiec, CEO, HUBRO.pl

Absolwent Politechniki Warszawskiej, w Grupie Allegro odpowiadał za prowadzenie serwisu eCommerce.edu.pl. Na co dzień zajmował się rozwojem i promocją serwisu oraz nadzorował tworzenie treści. Obserwator i komentator polskiego rynku e-commerce. Od lipca 2012 prowadzi własną firmę HUBRO.pl. Pisał bloga polskiblogger.pl, który zdobywał liczne wyróżnienia. Aktualnie pisze na platformie natemat.pl oraz na ZeroZeroSiedem.pl.

Krystian Kozerawski, bloger, mackozer.pl

Autor popularnego bloga (mackozer.pl) poświęconego produktom firmy Apple. Prowadzi go od kilku lat. Przetestował i opisał na nim setki programów dla iPhone'a, iPada i Mac. Wie, co to dobra aplikacja. Jego blogowe korzenie sięgają Irlandii, gdzie jego blog 'Irlenad from a Polish perspective' znalazł się wśród finalistów Irish Blog Awards w latach 2007 i 2008. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania muzyk metalowy, znany choćby z zespołów Sacriversum, Artrosis, a ostatnio Electric Chair.

Tomasz Woźniak, CEO, Future Mind

Aktualnie współwłaściciel i prezes zarządu Future Mind, firmy mającej za sobą ponad 30 realizacji aplikacji mobilnych. Future Mind od 2009 roku realizuje projekty na platformę na iOS i Android, na potrzeby własne i swoich klientów. W portfolio firmy znaleźć można m.in. oficjalne wersje aplikacji Kwejk.pl i Demotywatory.pl. Wspólnie z innymi klientami jak Next is Great, Future Mind współtworzył aplikacje odnoszące sukcesy również poza Polską jak Bloxy, Love to Count czy Geek Chees Academy. W 2013 roku firma była zaangażowana w projekt eLotek.pl, Fokus czy GetLaunch.com a także wykonała aplikację Envelo dla Poczty Polskiej. Tomasz Woźniak to także wykładowca i współtwórca zeszłorocznego App Academy w tym roku prowadzi zajęcia z zakresu marketingu mobilnego w Collegium Civitas i Uniwersytecie im. Leona Koźmińskiego.

Tomasz Wyka, właściciel MyApple.pl

Z branżą internetową związany od ponad 10 lat. Założyciel i współwłaściciel spółek CITYnet oraz Metroport. Właściciel wortalu MyApple.pl - największej w Polsce społeczności użytkowników sprzętu Apple. Gadżeciarz, maniak motoryzacyjny. Wolne chwile spędza na bieganiu i zabawie z dziećmi.

Android

Grzegorz Marczak, bloger, Antyweb.pl

Rocznik 74. Pasjonat nowych technologii, kibic wszelkich form przedsiębiorczości i kreatywność. Sympatyk startupów, ceniący ludzi skromnych i pracowitych. Również startuper, który z sukcesem prowadził i sprzedał serwis pytamy.pl. Na co dzień bloger na Antyweb.pl oraz mąż i tata dla dwójki wspaniałych urwisów.

Juliusz Kornaszewski, PR manager, Intel

Odpowiedzialny za komunikację w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. Pasjonat mediów społecznościowych, nowych technologii, realizujący cel budowania aktywej społeczności skupionej wokół marki. Odpowiada za działania Intela m.in. na Facebooku, Twitterze, YouTube, a także w blogosferze. Doświadczenie zdobywał prowadząc agencję PR i social media, przez 10 lat pracował jako dziennikarz, m.in. prowadząc miesięcznik PC World. Prywatnie freestyle'owy snowboardzista i audiofil wierzący we wpływ okablowania na brzmienie sprzętu audio ;)

Kamil Świtalski

Z wykształcenia edytor, z zamiłowania gracz i pasjonat nowoczesnych technologii — ze szczególnym uwzględnieniem tych mobilnych. Wszystko zaczęło się wiele lat temu od Amigi i GameBoya. Dorastałem razem z kolejnymi odsłonami przenośnych konsol i raczkujących dopiero telefonów komórkowych.

Na co dzień łączę wszystkie te elementy testując i opisując dla czytelników AntyApps.pl dziesiątki gier i aplikacji każdego miesiąca. Szukanie perełek i coraz staranniej opracowywanych produkcji to nie tylko praca, ale i hobby. W mobilnych aplikacjach cenię sobie przede wszystkim ich użyteczność, prostotę interfejsu oraz jakość wykonania. W grach poszukuję powiewu świeżości oraz wciągającej rozgrywki.

Dariusz Sokołowski, co-founder, NoNoobs.pl

Z rynkiem internetowym związany praktycznie od samego początku. Dziennikarz Computer Studio, Gier Komputerowych, Cybera, Internet Standard. Przez 6 lat manager w Agorze, dołączył do zespołu Gazeta.pl w dziale sprzedaży. Przez blisko 7 lat szef sprzedaży online w International Data Group. Był również dyrektorem zarządzającym gram.pl - spółki prowadzącej serwis informacyjny, serwis społecznościowy oraz sklep skierowany do graczy. Wrócił do IDG Poland na stanowisko online business development director, które zajmował przez dwa lata. Obecnie prezes zarządu startupa NoNoobs.pl S.A. Prywatnie zainteresowany MMO, social mediami i gamifikacją.

Bartłomiej Luzak

Od wielu lat piszę o nowych technologiach, zarówno w prasie jak i w internecie. Obecnie na stałe związany z serwisami: AntyApps, Tabletowo.pl oraz czasopismem Zdrowie Menedżera. Od czasu pierwszego Game Boya, którego kupiłem w połowie lat 90, mobilna elektronika towarzyszy mi znacznie częściej niż sprzęt stacjonarny.

W ciągu ostatnich dwóch lat, na łamach AntyApps opisałem już niemal 700 różnych aplikacji i gier, dedykowanych urządzeniom mobilnym. Nie ma właściwie dnia, żeby w moim smartfonie nie pojawił się choćby jeden nowy tytuł znaleziony w Google Play. Wśród gier i aplikacji użytkowych najbardziej cenię sobie innowacyjność a także prostotę, zarówno w kwestii intuicyjnej obsługi jak i oszczędnego designu.

Na co dzień wciąż rozdarty między Nadgryzione Jabłko i Zielonego Robota bez zbędnej ekscytacji i przywiązania do którejkolwiek marki. Zamiast dyskutować o jedynym słusznym producencie urządzeń, zdecydowanie bardziej wolę porozmawiać o muzyce lub filmach. Po godzinach basista i bloger.

Jerzy Łabuda

Obecnie zajmuje się komunikacją aplikacji, smartfonów, tabletów i aparatów fotograficznych w Samsung Electronics. Wcześniej przez wiele lat dziennikarz technologiczny, ekonomiczny w takich tytułach jak Forbes, Newsweek, Komputer Świat. W zamierzchłej przeszłości naczelny Kina Domowego, sekretarz Macworlda (tak, tak, było takie pismo). Niespełniony programista, dzięki czemu jest idealnym kandydatem na krytyka aplikacji.

Windows Phone

Kamil Brzeziński, właściciel, mobilna.pl

Bloger, menadżer i pilot samolotowy. Z wykształcenia inżynier elektroniki i telekomunikacji. Od wielu lat związany z rynkiem mobilnym. Szef zespołu aplikacji w Agora S.A. odpowiedzialny za Gazeta.pl LIVE, Sport.pl LIVE i inne aplikacje mobilne. Pracował w takich firmach jak T-Mobile, Motorola, Alcatel-Lucent, GG Network oraz Grupie Allegro na stanowiskach związanych ze sprzedażą, dokumentacją, testami, rozwojem produktów, developmentem oraz tworzeniem i zarządzaniem zespołami. Zna praktycznie wszystkie platformy mobilne, ich interfejs użytkownika i przede wszystkim zalety oraz wady. Bierze aktywny udział w różnego typu konferencjach i spotkaniach dotyczących rynku mobilnego.

Filip Miłoszewski, współzałożyciel i członek zarządu, Listonic

Współzałożyciel i członek zarządu Listonic działający w branży mobile od 2008 roku. Zaangażowany w rozwój listy zakupów Listonic - jednej z najpopularniejszych polskich aplikacji mobilnych oraz Zamów Zakupy - pierwszego w Polsce systemu mcommerce przeznaczonego do zakupów spożywczych/FMCG. W wolnym czasie współtworzy liberalny magazyn Liberte! oraz angażuje się w działa Fundacji Industrial i Founder Institue. Z wykształcenia programista (Politechnika Łódzka/Coventry University), z zamiłowania webdeveloper, wieczorami odpoczywa przy dobrym stand-up comedy. @milof na facebooku, G+, twitterze i tumblr.

Paweł Piskurewicz

Redaktor odpowiedzialny za dział aplikacji mobilnych na dobreprogramy.pl. Wcześniej przez parę lat prowadził serwis AntyApps. Smartfon to dla niego narzędzie pracy, ale i zabawy dlatego używa kilku z różnymi systemami. Zakochany w aplikacjach mobilnych, a także ekosystemie Microsoftu i Apple. W wolnych chwilach włóczy się po górach i lasach.

Tomasz Popielarczyk

Z wykształcenia dziennikarz, choć w „starych” mediach tylko przelotem i szybko zagrzał miejsce w internecie. Był redaktorem naczelnym wortalu IT, prowadził bloga piłkarskiego, pisał dla czasopism i portali o internecie, reklamie i technologiach. Na Antywebie nieprzerwanie od sierpnia 2011. Półtora roku później dołączył do zespołu redakcyjnego AntyApps.

Upodobał sobie szczególnie branżę mobilną: od smartfonów i tabletów, przez systemy operacyjne i aplikacje, a na wearables skończywszy. Z pociągu do testowania i recenzowania tychże wykiełkował blog Recenzator.pl. Od niedawna bierze się za bary z tematyką Smart TV, szuka obiecujących startupów, a także zgłębia tajniki komputerowego hardware’u – w myśl idei „kto nie idzie do przodu, ten się cofa”. W wolnym czasie tłumaczy CyanogenModa na język polski, próbuje nauczyć się programować, gra w papierowe RPG-i i czyta dziwne poradniki